EATFATLESS

Здравата надворешност започнува од внатре

Нашите услуги

Добредојдовте во нашите услуги за здрава исхрана! Нашиот тим е посветен да ви помогне да ги постигнете вашите цели за здрава исхрана и да ја подобрите вашата целокупна благосостојба.

Ние нудиме различни услуги за поддршка на вашето патување кон здрав начин на живот, вклучувајќи:

Обиколки на самопослуга

Дозволете ни да ви помогнеме да се движите низ самопослуга и да направите поздрав избор кога купувате. Нашите регистрирани диететичари ќе дадат совети и трикови за избор на храна богата со хранливи материи и избегнување на нездрави опции.

Персонализирано планирање на оброци

Персонализирано планирање оброци: Нашите регистрирани диететичари ќе работат со вас за да креираат приспособен план за оброци што одговара на вашите специфични потреби и преференции. Ги земаме предвид вашите здравствени цели, ограничувањата во исхраната и алергиите на храна за да се осигураме дека ги добивате сите хранливи материи што ви се потребни.

Часови за готвење

Научете како да подготвувате вкусни, здрави оброци дома со нашите интерактивни часови за готвење. Нашите искусни готвачи ќе ве научат како да креирате избалансирани оброци користејќи цели, необработени состојки.

Побарајте го нашиот совет!

Ние сме посветени да ви ги обезбедиме ресурсите и поддршката што ви се потребни за да ги постигнете вашите цели за здрава исхрана. Контактирајте не за да дознаете повеќе за нашите услуги и да започнете со вашето патување денес!

Како можам да помогнам

Можам да понудам вредни насоки и поддршка на поединци кои сакаат да го подобрат своето целокупно здравје и благосостојба преку персонализирани диететски интервенции.

Персонализирани планови за оброци

Со проценка на вашите индивидуални здравствени цели, преференции за исхрана и какви било специфични здравствени проблеми, можам да креирам персонализирани планови за оброци прилагодени на вашите уникатни потреби, осигурувајќи дека ги исполнувате вашите нутритивни барања додека уживате во вкусни и избалансирани оброци.

Нутриционистичка едукација

Можам да ви обезбедам знаење и разбирање за основните хранливи материи, контрола на порциите и избор на здрава храна, давајќи ви овластување да донесувате информирани одлуки кои промовираат подобри навики во исхраната и долгорочни промени во животниот стил.

Здравје на дигестивниот систем

Ако искусите дигестивни проблеми како што се надуеност, запек или синдром на нервозно дебело црево (IBS), можам да ви препорачам диета погодна за цревата и да ве советувам за храна која промовира здрав цревен микробиом, подобрувајќи го вашето дигестивно здравје и целокупната удобност.

Управување со тежината

Без разлика дали имате за цел да изгубите, стекнете или одржувате тежина, можам да развијам одржлив и реален план за да ви помогнам безбедно и ефикасно да ја достигнете посакуваната тежина, земајќи ги предвид составот на телото и метаболичките фактори.

Да се ​​најде рамнотежа може да биде тешко, но здравото јадење не мора да биде

Тргнувањето на патување кон подобро здравје може да се чувствува огромно, но со правилно водство и пристап, здравото јадење не мора да биде застрашувачка задача. Работејќи со мене, можете да откриете урамнотежен и пријатен начин на негување на вашето тело, оспособувајќи се да направите одржливи избори кои водат кон поздрав и посреќен начин на живот.

За Марко

Здраво, јас се викам Марко Геринг, јас сум сопственик и извршен директор на компанијата. Јас сум Швајцарец, а мојот роден град е Сент Гален, роден сум 1967 година.

Јас сум обучен тренер за виталност. Како што кажува зборот, ме интересира се што се однесува на мојот живот. Да се ​​грижам за моето здравје е мојот повик.

Сакам да читам и да се едуцирам. Сакам да одам во природа за да ги искусам сите убави нешта. Животни, дрвја, бои, свеж воздух.

Ја сакам мојата работа, моја страст е да им помагам на луѓето. Затоа развивам терапии кои водат до успех и со задоволство го пренесувам моето знаење.

Марко Гаиринг

Сакајте се доволно за да водите здрав начин на живот.

Земете тренинг!

Подготвени сте да преземете одговорност за вашето здравје и благосостојба? Добијте тренинг од мене денес и тргнете на трансформативно патување кон поздрав начин на живот. Почнете да правите позитивни промени кои траат цел живот и го отклучуваат целосниот потенцијал на вашата благосостојба. Контактирајте ме сега за да ја закажете вашата прва сесија!

И-мејл адреса

info@eatfatless.com

Јави ми се

+41 78 663 35 00

Посети ме

Илиденска 18/А / 7 кат
Тетово 1200, Северна Македонија